Warunkiem dużej produkcji energii elektrycznej przez instalacje jest wysoka jakość oraz odpowiednie miejsce montażu, które musi być dobrze nasłonecznione. W niektórych przypadkach instalacja na dachu nie jest możliwa np. ze względu na jego stan, położenie lub formalności, w takich momentach sprawdza się montaż fotowoltaiki na balkonie lub na gruncie. Takie rozwiązanie sprawdza się również w przypadku mieszkań. Odnawialne źródła energii to świetne rozwiązanie na zmniejszenie rachunków za prąd.

Czy montaż fotowoltaiki na balkonie jest opłacalny?

Aby fotowoltaika się opłacała, powinna spełniać minimum większą część zapotrzebowania na energię elektryczną mieszkania. W przypadku montażu paneli na balkonach wydaje się to wątpliwe, jednak dzisiejsze rozwiązania pozwalają na to, by spełnić te warunki. Panele fotowolaticzne od początku swojego zaistnienia przeszły prawdziwą rewolucję i dzięki temu na małej powierzchni są w stanie wyprodukować o wiele więcej energii niż kiedyś. Warto pamiętać również o tym, że balkony mogą być różnej wielkości, czasem są to ogromne taras dołączone do mieszkania, i nie ma potrzeby, by zabudowywać je w całości. Montaż fotowoltaiki na balkonie nie wiąże się również z zabudowaniem jego przestrzeni przeznaczonej do użytkowania, panele montowane są po zewnętrznej stronie barierki.

Formalności związane z montażem paneli PV

Należy pamiętać o tym, że taka realizacja wymaga spełnienia odpowiednich formalności. Częstym rozwiązaniem stosowanym przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie jest instalacja fotowoltaiczna na dachu bloku z przeznaczeniem dla mieszkańców.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o możliwościach montażu instalacji fotowoltaicznej.

DOM
FIRMA
GOSPODARSTWO
Finansowanie
Wycena