Gospodarując rozsądnie energią, można sporo zaoszczędzić. Oprócz tradycyjnych sposobów oszczędzania, polegających na wymianie żarówek na energooszczędne, gaszeniem światła w pomieszczeniach, w których się w danym momencie nie używa i wyjmowaniu ładowarek z gniazd, warto również zainwestować w inne sposoby oszczędności. Jednym z najbardziej polecanych sposób jest oczywiście montaż fotowoltaiki.

Sposoby na oszczędzanie energii:

  • Ocieplenie budynku, takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię w zależności od tego, w jaki sposób ogrzewany jest budynek, może to być węgiel, prąd, gaz lub pompa ciepła, w każdym przypadku pozwoli na zmniejszenie rachunków. Porządne ocieplenie budynku nie tylko sprawdzi się zimą, ale również latem, gdy będzie się mniej nagrzewał, a więc zapewniał przyjemny chłód bez klimatyzacji.
  • Energooszczędne wyposażenie AGD i RTV – to bardzo istotne, by urządzenia, które są włączone bez przerwy lub dużą ilość czasu w ciągu dnia, nie pobierały zbyt dużej ilości energii elektrycznej, wystarczy nieduża zmiana, by osiągnąć zadowalające rezultaty w skali całego roku.
  • Ograniczenie strat energii, np. w sieciach ciepłowniczych.
  • Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł np. fotowoltaiki. Dzięki instalacji PV można wiele zaoszczędzić, dodatkowo dbając o środowisko.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na domowej energii, skontaktuj się z nami tel. +48 600 080 600.

DOM
FIRMA
GOSPODARSTWO
Finansowanie
Wycena