Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego

Stale spotykamy się z pytaniem, jaka dedykowana jest instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego? To pytanie pada dosyć często, jednak w ogóle nas nie dziwi, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na nie i rozjaśnić nieco pogląd na sprawę. Wielkość domu w przypadku obliczania zapotrzebowania na energię elektryczną nie ma aż takiego znaczenia, podstawą jest ilość zużywanej energii. Jeśli w domu stale będzie włączone wiele zbędnych urządzeń, to zapotrzebowanie będzie o wiele większe niż w sytuacji, gdy na stałe będą włączone tylko podstawowe takie jak np. lodówka.

Indywidualna kalkulacja zapotrzebowania

Do każdej inwestycji podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, dlatego dokonujemy indywidualnej kalkulacji zapotrzebowania energii elektrycznej dla domu. Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego jest przez nas projektowana w oparciu właśnie o zapotrzebowanie. Ilość prądu potrzebnego dla domu obliczamy na podstawie rachunków z elektrowni. Do zużywanej miesięcznie dotychczas ilości prądu dodajemy 20% i w ten sposób rachunki z instalacją fotowoltaiczną zmniejszą się o około 90%, a nawet mogą być zerowe. Nadwyżkę w postaci 20% dodajemy ze względu na prowizję pobieraną przez elektrownię za przechowywanie energii w sieci elektroenergetycznej. Kalkulacja wykonywana w ten sposób pozwala na zapewnienie odpowiedniej ilości energii dla domu w ciągu roku.

Instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego to duża oszczędność

Po założeniu instalacji każdy odczuje dużą różnicę w rachunkach za prąd, staną się one symboliczne. Fotowoltaika zwraca się w 100%, dodatkowo posiada 25 lat gwarancji, a jej żywotność jest o wiele większa. Jest to świetne rozwiązanie, z którego będą korzystały pokolenia. Dodatkowym plusem instalacji, o którym warto wspomnieć, jest pozytywny wpływ na środowisko. Iwestując w panele fotowoltaiczne, wykorzystujemy źródła odnawialnych energii, nie emitują one spalin, co jest dodatkowym plusem.

Zainteresowanych naszymi usługami zapraszamy do kontaktu telefonicznego, online oraz do odwiedzenia nas w biurze.

DOM
FIRMA
GOSPODARSTWO
Finansowanie
Wycena