Letnie temperatury potrafią nieźle dać w kość, w Polsce w tym roku pogoda potrafi nam dostarczyć prawdziwej egzotyki, bo temperatury momentami przekraczają 30 stopni. O ile taka słoneczna pogoda jest idealna dla paneli PV, bo instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wytworzyć dużo więcej prądu, to niestety temperatura w budynku może być zbyt uciążliwa do funkcjonowania. Ratunkiem w takich chwilach może być oczywiście klimatyzacja, ale bardziej ekologicznym rozwiązaniem, które współpracuje z fotowoltaiką są pompy ciepła.

Na letnie upały chłodzenie pompą ciepła

Wysokie temperatury latem potrafią być uciążliwe, dlatego warto pomyśleć o tym, by wyposażyć swój dom, biuro w rozwiązanie, które przyniesie chłodne ukojenie. Pompa ciepła może zarówno ogrzewać jak i chłodzić, wystarczy dodatkowo zaopatrzyć ją w osprzęt, który to umożliwi

Elementy, w które trzeba wyposażyć pompę ciepła, by pełniła funkcję chłodzenia:
📍 wymiennik płytowy, pompę obiegową i zawór trójdrogowy,
📍 dla większej kontroli zainstaluj sprężarkę.

Pompa ciepła, to wyjątkowe urządzenie, które może zastąpić zarówno klimatyzator jak i piec, wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb inwestora. Łącząc pompę ciepła z fotowoltaiką zyskuje się dom samowystarczalny, z ograniczoną niemal do zera potrzebą pobierania energii elektrycznej oraz gazu od dystrybutorów.

DOM
FIRMA
GOSPODARSTWO
Finansowanie
Wycena